Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi öncesi mahkeme müjdesi!

Fenerbahçe-Beşiktaş maçına bazı taraftarların girişini yasaklayan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kararının iptali için yapılan başvuruya mahkemeden olumlu yanıt geldi.

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi öncesi mahkeme müjdesi!

Fenerbahçe-Beşiktaş maçına bazı taraftarların girişini yasaklayan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kararının iptali için yapılan başvuruya mahkemeden olumlu yanıt geldi.

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi öncesi mahkeme müjdesi!
25 Şubat 2016 - 18:19

 Davayı açan 4 taraftar, derbiye girme hakkını kazandı. Diğer yasaklı taraftarların da maçı stattan seyredebilmeleri için mahkemeye başvurmaları gerekiyor.

Fenerbahçeli taraftarların Beşiktaş derbisinde bazı taraftarların tribüne girişini yasaklayan PFDK kararının iptali için yaptığı başvuruya mahkemeden olumlu yanıt geldi. 

Fenerbahçeliler Derneği (FeDer) girişimiyle başlayan ve GFB ile UNIFEB gibi taraftar gruplarının da desteğiyle Anadolu ve Avrupa yakalarındaki tüketici mahkemelerine yapılan itiraz bugün karara bağlandı. Mahkeme, yasağa ilişkin tedbiren durdurma talebini kabul etti.

Buna göre mahkemeye giden 4 taraftar Beşiktaş derbisine girebilecek. Diğer yasaklı taraftarların da maça girmesi için mahkemeye başvurması lazım. Ancak dernek Tahkim Kurulu’na başvurarak mahkemenin verdiği kararın emsal gösterilerek tüm yasaklı taraftarlara uygulanmasını istedi. Kurulun bugün bu talebi karara bağlaması bekleniyor.

Fenerbahçe-Beşiktaş maçı Cüneyt Çakır'ınFenerbahçe-Beşiktaş maçı Cüneyt Çakır'ın

MAHKEME KARARI 'EMSAL' NİTELİĞİ TAŞIYOR
FeDer’den yapılan açıklama ise şöyle: 

“Tüketici Mahkemelerine ileterek davalarımızı açmış, taraftarlarımızı da bu organizasyona davet etmiştik. Kısa süre sebebiyle yoğun çalışmalar neticesinde hazırlanan dava dilekçelerimizi katılan taraftarlarımız ile adli makamlara sunduk.

Fenerbahçe-Beşiktaş maçı için verilen tribün cezalarına Fenerbahçeliler Derneği ile birlikte itiraz eden taraftarlarımızın tedbiren durdurma talebi haklı bulundu. Taraftar derneği olmanın bilinciyle, tribünlerin rengi taraftarımızın desteğini de alarak çıktığımız yolda, hedeflediğimiz zafere ulaşmanın gururunu yaşıyoruz.

Harun Erdenay: Fenerbahçe haklıHarun Erdenay: Fenerbahçe haklı

Belirtmemiz gerekir ki bu karar şu an sadece dava dilekçesi veren taraftarlarımız için ancak diğer tüm taraftarlarımız için geçerli olması adına Fenerbahçeliler Derneği tarafından federasyon, kulüp ve Tahkim nezdinde gerekli çalışmalara an itibariyle başlanmıştır. Gelişmeler tarafımızdan duyurulacak olup, mevcut karar bu maçta ceza alan tüm taraftarlarımız için emsal karar niteliğindedir.”

PFDK, 12 Şubat’ta verdiği kararda çirkin ve kötü tezahürat eyleminin aynı sezonda 4. Kez gerçekleşmesi nedeniyle Ülker Stadyumu’ndaki Okul ve Migros tribünlerindeki taraftarların kombinesinin bloke edilmesine hükmetmişti. Buna göre kombinesi bloke edilenler maça giremeyecek ancak kombine haklarını başka taraftarlara devredebilecekler. 

 

Bu haber 2493 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum