Günü geldiğinde Kemal Bey lehine çekilmeyi bilirim

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı için adaylığını açıklayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Kimse merak etmesin, gerektiği anda gereğini yaparım. Durumu değerlendiriyorum. Kendi adıma değil, Türkiye adına. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Bey lehine çekilirim" açıklaması yaptı.

Günü geldiğinde Kemal Bey lehine çekilmeyi bilirim
16 Mart 2023 - 22:57 - Güncelleme: 16 Mart 2023 - 23:49

CHP'den ayrılarak kendi partisini kuran ve geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı için adaylığını ilan eden Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu lehine 'seçimlerden çekilebileceğini' söyledi.

Habertürk yazarı gazeteci Fatih Altaylı'ya konuşan İnce, "İkinci tura ben ve Kemal Bey çıkarsak gerçekten çok eğlenceli olur. Ben çelebi adamım. Kadir kıymet bilen adamım. Bu memleketi herkesten çok seven adamım. Kimse merak etmesin, gerektiği anda gereğini yaparım” dedi. İnce sözlerinin devamında, “Durumu değerlendiriyorum. Kendi adıma değil, Türkiye adına. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Bey lehine çekilirim" ifadelerine yer verdi.

Dün akşam yaptığı konuşmayı köşesinden aktaran Altaylı, İnce'nin kendisine bu sabah mesaj yolladığını ve şu açıklamayı yaptığını belirtti:

"Hatay'a gidiyorum. Yolda sevgi seli var. 2018'deki gibiyim. Ama memleketin önüne takoz da olmam elbet. Ama Kemal Bey ile 2. tura kalırsak ve Recep Tayyip Erdoğan 3. olursa da şaşırmam. Bot hesaplarla bu ilgi olmaz."

Fatih Altaylı ise İnce'nin açıklamalarına ilişkin, "Benim anladığım kadarı ile CHP’den kendisine ve partisine bir el uzatılmasını bekliyor Muharrem Bey" değerlendirmesi yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum