İmamoğlu'ndan yağmur sonrası inceleme: Maddi - manevi yanınızdayız

"Bizim tatilimiz de şeffaf"

İmamoğlu'ndan yağmur sonrası inceleme: Maddi - manevi yanınızdayız

"Bizim tatilimiz de şeffaf"

İmamoğlu'ndan yağmur sonrası inceleme: Maddi - manevi yanınızdayız
18 Ağustos 2019 - 09:43

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mega kentte yağmurdan etkilenen yerlerde inceleme yaptı. İmamoğlu yağmurdan zarar göre esnaf ve vatandaşlara maddi - manevi yanlarında olacaklarına dair söz verdi. Yağmur için Meteoroloji'nin yaptığı uyarıda geç kalındığı söyleyen İmamoğlu "Gecikme olması bizi üzdü" ifadesini kullandı.  
 
İBB dün İmamoğlu'nun yıllık izinde olduğunu açıklamıştı. Belediyeden yapılan açıklamada İmamoğlu'nun sabah geleceği ve incelemede bulunacağı kaydedilmişti.   

İmamoğlu sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada "İstanbul’daki yoğun yağmurdan etkilenen yerlerde ekiplerimizden anlık bilgi aldım. Ekiplerimizle yağmur sonrası inceleme yapıyoruz." dedi.

İnceleme sırasından gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İmamoğlu "15-20 dakika içinde saatte 114 kiloyu bulan baş edilemez bir yağmur. Meteoroloji'den ikaz çok gecikmiş. Orta şiddet diye rapor edilmiş yaklaşık 40 kilo diye ikaz geçilmiş ama çok büyük bir fark var arada" açıklaması yaptı.

İmamoğlu, "Tatile çıktı" haberleriyle ilgili olarak gelen soru üzerine "Boş konuşan boş konuşuyor zaten makamı ne olursa olsun. İmamoğlu neden tatildeymiş, bak sen... Bizim tatilimiz de şeffaf. İki gün Hacıbektaş'taydık. İki gün de ailemizle olduk. Bu tarihte afet olursa elbette koşar geliriz" dedi.

Bu haber 669 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum