İmamoğlu'nun ikinci tatili sonrası Tuğçe Kazaz'ın twiti olay oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeniden tatile çıkması tartışma konusu olurken, eski mankenlerden Tuğçe Kazaz'ın tweeti sosyal medyayı salladı.

İmamoğlu'nun ikinci tatili sonrası Tuğçe Kazaz'ın twiti olay oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeniden tatile çıkması tartışma konusu olurken, eski mankenlerden Tuğçe Kazaz'ın tweeti sosyal medyayı salladı.

İmamoğlu'nun ikinci tatili sonrası Tuğçe Kazaz'ın twiti olay oldu
20 Ağustos 2019 - 10:07

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, 23 Haziran seçimlerini kazanmasının ardından ikinci kez tatile çıkması, polemik konusu oldu. İstanbul'da sel felaketi yaşanmasının ardından tatile ara verip hasar gören yerleri denetleyen İmamoğlu, eleştiri oklarının hedefindeydi.

 
İmamoğlu'nun ikinci tatili sonrası Tuğçe Kazaz'ın twiti olay oldu - Sayfa 2

İkinci kez tatile çıktı: Seçimleri kazandıktan sonra görev süresi 1 ay dolmadan 23 Temmuz'da 8 gün izin alan İmamoğlu ailesi, bir kez daha gündemde. İlk tatiliyle ilgili eleştirilerin yankıları sürerken, ikinci tatilin gelmesi sosyal medyayı hareketlendirdi. 6 günlük için aldığı iddia edilen İmamoğlu'nun izin belgesi sosyal medyada paylaşıldı.

İmamoğlu'nun ikinci tatili sonrası Tuğçe Kazaz'ın twiti olay oldu - Sayfa 3

Tam bu esnada İstanbul'da yaşanan sel felaketi tartışmaların tuzu biberi oldu. Mega kenti felç eden sağanak yağmur sonrası catandaşlar sosyal medyada “İmamoğlu nerede” sorusunu sorarken, Bodrum'da olduğu öğrenilen Ekrem İmamoğlu'nun 6 günlük izne çıktığı bilgisine ulaşıldı. İmamoğlu'nun vekil tayin ettiği Hasan Aksu, "Bugün ulaşma imkanı olmadı" açıklaması yaptı.

 
İmamoğlu'nun ikinci tatili sonrası Tuğçe Kazaz'ın twiti olay oldu - Sayfa 4

İmamoğlu'ndan Meteoroloji'ye tepki: Bodrum'da izindeyken İstanbul'da yaşanan sel felaketi üzerine apar topar tatiline ara veren İmamoğlu, hasarın yaşandığı yerlerde incelemelerde bulundu. İmamoğlu, "Bilgi akışı çok yoğun ve hızlı bir şekilde paylaşılmalı. AKOM'dan bilgileri kontrol ettirdim bize Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen yağış ile ilgili uyarı 12.30 civarında, İstanbul'da o saatte yağış başlamıştı ve 15 dakika içinde zaten hadise gerçekleşti" açıklaması polemik konusu oldu.

 
İmamoğlu'nun ikinci tatili sonrası Tuğçe Kazaz'ın twiti olay oldu - Sayfa 5

Bizim tatilimiz de şeffaf: Burada gazetecilere açıklama yapan İmamoğlu, "tatile çıktı" haberleriyle ilgili sorulan soru üzerine, "Boş konuşan boş konuşuyor zaten, makamı ne olursa olsun. İmamoğlu neden tatildeymiş, bak sen... Bizim tatilimiz de şeffaf. İki gün Hacıbektaş'taydık. İki gün de ailemizle olduk. Bu tarihte afet olursa elbette koşar geliriz." dedi.

İmamoğlu'nun ikinci tatili sonrası Tuğçe Kazaz'ın twiti olay oldu - Sayfa 6

İncelemeleri sırasında bir esnaf İmamoğlu'na sitem etti: Esnaf, "Başkanım dün kimseye neden ulaşamadık" dedi. Aynı esnaf, "Bir tane zabıta gelsin de bizimle ilgilensin. Şuranın elektriğini bile kestiremedik. Neredesiniz başkanım? Gerekirse bir sandalye atıp burada oturun" diye konuştu. İmamoğlu da "Herkes burada. Her zaman irtibat halinde olacaksınız" diye cevap verdi. Ekrem İmamoğlu, meteorolojiden yağmur uyarısının geç geldiğini söyledi. İmamoğlu, " Şimdi arkadaşlara talimat verdim, her iki çarşıda da bizim bir ekibimiz burada olacak, tespit ve esnafla bir gözlem yapacak. Yani maddi manevi yanınızdayız" şeklinde konuştu.


 
İmamoğlu'nun ikinci tatili sonrası Tuğçe Kazaz'ın twiti olay oldu - Sayfa 7

Bodrum'a geri döndü: İmamoğlu, 21 Ağustos günü dahil 6 günlük tatiline devam etmek için yarım gün kaldığı İstanbul'dan Bodrum'a geri döndü. İmamoğlu İstanbul'da dün öğlene kadar selden zarar gören yerleri inceledikten sonra, 15:40 uçağıyla tatiline devam etmek üzere Bodrum'a döndü.


 
İmamoğlu'nun ikinci tatili sonrası Tuğçe Kazaz'ın twiti olay oldu - Sayfa 8

İçi boş işlere ve bol güneşlere devam: İmamoğlu'na bir sert eleştiri de attığı tweetlerle gündeme gelen eski model Tuğçe Kazaz oldu. Kazaz, "İstanbul ne yazık ki bir sel felaketi yaşadı. Elbette önceki belediyelerin bunda payı çok büyük ama sıra şova gelince başkan göründü. Bir sen, bir Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, bir de Trump şov yapmadan o koltuklarda duramıyorsunuz. Neyse, içi boş işlere ve bol güneşlere devam." ifadelerine yer verdi.


89
 
İmamoğlu'nun ikinci tatili sonrası Tuğçe Kazaz'ın twiti olay oldu - Sayfa 9

Bu haber 666 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum