İsmail Saymaz'dan Muharrem İnce'ye: "Yalan Söylüyor, İftira Atıyor, Kara Çalıyor"

Gazeteci İsmail Saymaz, Muharrem İnce’ye tepkisini dün akşam kendi programında dile getirdi. Saymaz bu sabah da İsmail Küçükkaya’nın sabah programında tepkilerine açıklık getirdi. Saymaz, İnce için 'Benim sadece yargılandığım davaların sayfa tutarı İnce'nin okuduğu kitapların 3 katıdır. İnce'nin benim gazeteciliğimi saygısızca diline dolayacak vasfı yok. Çokça AKP sözcüsü olan gazeteciyle konuşabiliyor, telefonunu açabiliyor' dedi. Saymaz, İnce'ye bir de 14 Mayıs uyarısında bulundu.

İsmail Saymaz'dan Muharrem İnce'ye: "Yalan Söylüyor, İftira Atıyor, Kara Çalıyor"
21 Mart 2023 - 16:06 - Güncelleme: 22 Mart 2023 - 09:30

Muharrem İnce ile gazeteciler polemik yaşadı. İnce, gazeteciler Nevşin Mengü, Fatih Portakal, İsmail Saymaz ve ünlü finans uzmanı Özgür Demirtaş gibi ünlü isimlerle yaşadığı sorunlar hakkında açıklama yaptı.

Gazeteci Fatih Portakal, kendisi hakkında 'Programına katılmayacağımı söyledim, kızdı' diyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye Youtube yayınında tepki gösterdi.

Muharrem İnce'nin küstüğü isimler bir süredir siyaset dünyasının önde gelen konularından.

Muharrem İnce'nin küstüğü isimler bir süredir siyaset dünyasının önde gelen konularından.

İnce küskünlük yaşadığı Nevşin Mengü, İsmail SaymazFatih Portakal ve Özgür Demirtaş'la ilgili Habertürk yazarı Fatih Altaylı’ya konuştu. 

Yazıda İnce'nin ünlü isimlerle yaşadığı problemlere ilişkin bölümler şöyle:

"Nevşin Mengü'yü bir şey yazmış aradım. Yazdığının doğru olmadığını, böyle bir şey yazmaması gerektiğini söyledim. ‘Yazarım kardeşim’ dedi. 'Ben senin kardeşin değilim. Babanın arkadaşıyım' dedim. Telefonu suratıma kapattı. Ben Nevşin Mengü’den 20 yaş büyüğüm. Bu yaptığı terbiyesizlikti."

Nevşin Mengü ne demişti?

'Muharrem İnce cumartesi sabahı saat 10.30 gibi aradı; 'Sen, elinde veri yok, neye göre konuşuyorsun' dedi. Ben de; 'Var elimde, elimizde veri' dedim. İnce; 'Yok ya, nereden olacak senin elinde veri!' dedi çıkıştı. Sonra, bana hem AK Partililer, hem de CHP'liler oy veriyor dedi. Sinirlendi. Muharrem Bey, biraz da ağır konuştu. Tamam Muharrem Bey dedim telefonu kapattım. Allah'ım, Ya Rabbim. iyice şeyin de şeyi çıktı. Siyasetçiler artık böyle arıyor, Sana ne falan böyle. Kafa tutuyor böyle. Elimde veri var diyorum, yok ya diyor. Acayip hâl yani.'

"Fatih Portakal ile aslında bir sorun yaşamadık. Bir konu ile ilgili aradı konuştuk. Sonra programına davet etti. Sosyal medyada yayın yaptığı bir program. Katılmayacağımı söyledim. Kızdı. 'Her çağrıldığım programa konuk olmak zorunda mıyız?' dedim. Bir daha da konuşmadık."

Fatih Portakal ne demişti?

'Bir anket koymuştum. Kılıçdaroğlu ve Erdoğan'ı koymuştum listeye. Muharrem Bey yoktu, akşamına bir mesaj. 'Kırıldım size, benim ismimi koymamışsınız' vs. 'Resmi olarak açıklandığında sizi de başkalarını da koyacağım' dedim. 'Sizi yayına alayım' dedim, 'çıkmayacağım artık size' dedi küstü bana. Bana ne yapacağımı söylüyor. Çıkmazsanız çıkmayın çok da umurumda. İnce 3-4 gün önce bana mesaj atıyor, 'kırıldım, bir daha sana çıkmayacağım' gibilerinden. Bana işimi öğretiyor. Ben size işinizi öğretiyor muyum? Herkes kendi işini yapsın arkadaş.'

"İsmail Saymaz’ı ise bir partinin gazetecisi olarak görüyorum. CHP sözcüsü gibi. Her şeyi CHP adına yapıyor. CHP kulislerinde dolaşıyor. Bu kadar partili olduğunuz zaman gazeteci olmuyor siyasi taraf oluyorsunuz. Aramızdaki sorun bu. Kendisi CHP basın sözcüsü olduğu için onunla işim olmaz."

İsmail Saymaz ne demişti?

'Muharrem İnce bana da küstü. Fakat neden küstü, hangi aşamada küstü, onu anlayamadım. Arıyorum, açmıyor. Bir siyasetçinin, hele hele Cumhurbaşkanı adayının gazeteciye küsmesi çok tuhaf.'

"Özgür Demirtaş Hoca ile ilgili olay ise birkaç yıllık. Bir yorum yaptı ben de 'Hocam ekonomiyi iyi biliyorsunuz ama siyaseti hiç bilmiyorsunuz' dedim. Bunu da gülerek söyledim. Kendisini ararım, niye küseyim."

Özgür Demirtaş ne demişti?

'Muharrem İnce bana da mesaj attı. Siyasetten anlamadığımı söyledi. Nevşin Mengü ve Fatih Portakal’ı da aramış anladığım kadarı ile. Sanırım herkesi arıyor, mesaj atıyor.'

 

Tartışmada ilerleyen günlerde sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Muharrem İnce, Ahmed Arif'in 'Otuz üç Kurşun' şiirinden bir dize paylaştı.

Konuya bir noktadan sonra Vedat Milor'da esprili bir dille katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum