İYİ Parti’de neler oluyor

İYİ Parti’de ağırlık Meral Akşener-Koray Aydın ve Musavat Dervişoğlu’nun kontrolünde .

İYİ Parti’de neler oluyor

İYİ Parti’de ağırlık Meral Akşener-Koray Aydın ve Musavat Dervişoğlu’nun kontrolünde .

İYİ Parti’de neler oluyor
25 Mayıs 2018 - 08:42

İYİ Parti’de ağırlık Meral Akşener-Koray Aydın ve Musavat Dervişoğlu’nun kontrolünde. 24 Haziran seçimleri öncesinde aday belirlemede en çok tartışılan parti İYİ Parti oldu.

CHP listesi dahi bu kadar tartışılmadı. Listeler ilk belirlemelerin dışında neredeyse tümden değiştirildi, “seçilecek yerlerde iş yapacak liyakat sahibi insanlar dışında başka tercihler etken oldu, kişisel çıkarlar öne çıktı” görüşleri tartışıldı. Akşener yola çıkarken, gençler ve kadınların öne çıkartılacağını söylemişti.

Böyle bir yapı ortaya çıkmadı.

Gazeteci Mehmet Tezkan İzmir’e neden gönderildi? Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, neden aday olmadı? Halaçoğlu’nun istediği yere kim getirildi? Kurucular Kurulu üyesi gazeteci Ruhat Mengi listelere niye giremedi? Arkasında neler oldu? Eski Nizam-ı Âlem Ocakları başkanının tepeden inme olarak Kadıköy 3. sıraya getirilmesi neden şaşkınlık yarattı? Kardak Kahramanı Emekli Kurmay Albay Ali Türkşen İstanbul’dan neden gönderildi?

Bir parti yöneticisinin anlatımlarını internet sayfamızda okuyabilirsiniz.

EMEĞİ GÖRMEYENLERE

BANKA ve Sigorta İşçileri Sendikası Başkanlığı’ndan emeği temsil için istifa ettim, CHP Ankara 1. bölgeden aday adaylığı için başvurdum. Olmadı. İnsan kendi içindeki yılların emeğini görmezse, dışardaki emeği nasıl savunacak? Ki ben CHP’nin ilk kadın Genel Başkan Yardımcısıyım. Ben ne diyeyim artık. Duygu Asena’ın kitabını hatırladım ‘Kadının Adı Yok’, aynen öyle oldu.   Yaşar SEYMAN

Devamını Oku 

Bu haber 810 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum