Kâbe'deki Hacerü'l Esved taşı yüksek çözünürlüklü olarak yakından görüntülendi

Suudi Arabistan İki Kutsal Cami İşleri Genel Başkanlığı tarafından Hacerü'l Esved taşı yüksek çözünürlüklü olarak yakından görüntülendi.

Kâbe'deki Hacerü'l Esved taşı yüksek çözünürlüklü olarak yakından görüntülendi
06 Mayıs 2021 - 10:05
Foto - SİYAH TAŞ: Suudi Arabistan İki Kutsal Cami İşleri Genel Başkanlığı tarafından Hacerü'l Esved taşı yüksek çözünürlüklü olarak yakından görüntülendi.

SİYAH TAŞ: Suudi Arabistan İki Kutsal Cami İşleri Genel Başkanlığı tarafından Hacerü'l Esved taşı yüksek çözünürlüklü olarak yakından görüntülendi.
 

Foto - TAVAFIN BAŞLANGIÇ NOKTASI: Kaynaklar, Hacerülesved’in Hz. İbrâhim tarafından Kâbe’nin inşası esnasında tavafın başlangıç noktasını belirlemek amacıyla yerleştirildiği konusunda ittifak etmekle birlikte bu taşın menşei, tarihçesi ve mahiyeti hakkında, birçoğu zayıf isnatlara dayanan, bazıları aynı zamanda sembolik bir anlam taşıyan çeşitli rivayetler nakledilmiştir (Ezrakī, I, 62-66, 322-329; Fâkihî, I, 81-97; Süheylî, II, 270-275). Bu rivayetlerde umumiyetle Hacerülesved’in cennetten indirildiği, Nûh tûfanı sırasında Ebû Kubeys dağında korunduğu ve Hz. İbrâhim’in Kâbe’yi inşası esnasında oradan getirilerek yerine konulduğu ifade edilmektedir.

TAVAFIN BAŞLANGIÇ NOKTASI: Kaynaklar, Hacerülesved’in Hz. İbrâhim tarafından Kâbe’nin inşası esnasında tavafın başlangıç noktasını belirlemek amacıyla yerleştirildiği konusunda ittifak etmekle birlikte bu taşın menşei, tarihçesi ve mahiyeti hakkında, birçoğu zayıf isnatlara dayanan, bazıları aynı zamanda sembolik bir anlam taşıyan çeşitli rivayetler nakledilmiştir (Ezrakī, I, 62-66, 322-329; Fâkihî, I, 81-97; Süheylî, II, 270-275). Bu rivayetlerde umumiyetle Hacerülesved’in cennetten indirildiği, Nûh tûfanı sırasında Ebû Kubeys dağında korunduğu ve Hz. İbrâhim’in Kâbe’yi inşası esnasında oradan getirilerek yerine konulduğu ifade edilmektedir.
 

#3
Foto - Suudi Arabistan İki Kutsal Cami İşleri Genel Başkanlığı, resmi sosyal medya hesaplarında paylaştığı Hacerü’l Esved taşının foptoğrafları büyük beğeni topladı

Suudi Arabistan İki Kutsal Cami İşleri Genel Başkanlığı, resmi sosyal medya hesaplarında paylaştığı Hacerü’l Esved taşının foptoğrafları büyük beğeni topladı

#4
Foto - ÖZEL TEKNİKLE ÇEKİM: Fotoğraf çekimi 7 saat sürerken, çekimleri özel tekniklerle gerçekleştirildi

ÖZEL TEKNİKLE ÇEKİM: Fotoğraf çekimi 7 saat sürerken, çekimleri özel tekniklerle gerçekleştirildi

#5
Foto - Bakanlık Hacerü’l Esved hashtag’i kullanarak yaptığı paylaşımların ardından fotoğraflar Twitter’da en çok konuşanlar arasında yer aldı.

Bakanlık Hacerü’l Esved hashtag’i kullanarak yaptığı paylaşımların ardından fotoğraflar Twitter’da en çok konuşanlar arasında yer aldı.

#6
Foto - HACER'ÜL ESVED (KARA TAŞ)

HACER'ÜL ESVED (KARA TAŞ)YORUMLAR

  • 0 Yorum