Kadın gözüyle cinsellik

İngiliz psikiyatrist Dr. Gilda Carle’ nin yaptığı cinsellik araştırması, günümüzde kadın ve erkeklerin seks yaşamlarına ayna tuttu.

Kadın gözüyle cinsellik

İngiliz psikiyatrist Dr. Gilda Carle’ nin yaptığı cinsellik araştırması, günümüzde kadın ve erkeklerin seks yaşamlarına ayna tuttu.

Kadın gözüyle cinsellik
03 Aralık 2019 - 21:29

İngiltere’nin yüksek tirajlı dergisi “Today’s Woman” dergisinde yayınlanan rapor, çok ilginç bölümler içerdi.
Dr. Gilda Carle’ nin anketine katılan 16 ile 53 yaş arası kadınlar, verdikleri cevaplarla seks yapmaktan büyük ölçüde hoşlandıklarını ortaya koydu. Rapora göre, İngiltere ‘de kadınların yüzde 40' ı haftada iki kez sevişiyor.
Evli kadınların yüzde 12 ’si ise her gün sevişiyor. Geleneksel sevişme türünü uygulayanların oranı da yüzde 22.
YER OLAYI ÖNEMLİ
Anket sorularından biri de “Sevişme yeri olarak seçtiğiniz en olağan dışı yer neresiydi?” Yatak odası dışında ıssız kumsallar, orman içi, dağ tepesi gibi yerler cevaplar arasında yer aldı. İngiliz kadınları, akla hayale gelmeyecek mekanları sevişmeye uygun bir ortam saymışlardı.
Ancak, kadınların belli bir kısmı da, yatak odasının seks fantezileri için, en ideal yer olduğu kanısındaydı. En azından, evli kadınların ideal sevişme yeri, kocalarından gizli olarak sevgilileriyle birlikte oldukları yatak odalarıymış…
FANTEZİLER ÖNEMLİ
Anketin seks fantezileriyle ilgili bölümünde uzun yanıtlar yer aldı. Kadınlar, seks fantezileri yaratmaya çok meraklıydılar. Ankete katılanların yüzde 70' i sinema dünyasının çok sevilen aktörleriyle birlikte olmayı düşlüyordu. Hatta bu amaçla ünlü aktörlere mektup yazanlar ve e-mail gönderenler bile vardı.
Fantazilerde Tom Cruise, Kevin Costner, Mel Gibson, Brad Pitt ve Richard Gere ‘e yer verenler çoğunluktaydı.
ORGAZM KONUSU
Kadınlar orgazmla ilgili soruya kesin yanıt vermekten kaçındılar. Ancak, büyük bir kısmı evli oldukları erkekle birlikte olurken, orgazm konusunun geçerli olmadığını söyledi. Sadece evli olmayıp da sevgilisi olan kadınlar, bu konuda daha açık davrandılar.
ÇİFTLERİN UYUMU
Kadın – erkek ilişkilerinde uyum sağlamanın, düzenli seks yapmayla sağlanacağına inananların sayısı hayli kabarık. Evliliği yasal seks ilişkisi olarak tanımlayanların oranı yüzde 50. Bir kadınla bir erkeğin sevişmesi için, evlenmenin şart olmadığını kabul edenlerin yüzde 40'ı, evlilik dışı ilişkinin kadınları daha çok mutlu ettiğini belirtiyor. Bunun sebebi de büyük ölçüde özgürlüklerini ellerinde tutabilecek olmaları tabii ki. İngiliz kadınlarının sekse olan düşkünlüğünün, son yıllarda evlilik oranını düşürdüğü de bir gerçek.
UÇ NOKTA ARAYIŞI
Raporda belirtildiğine göre, evli kadınlar, seks fantezilerini gerçekleştirebilecek erkekleri buldukları anda, kocalarını terketmekten kaçınmıyorlar. Özellikle araştırmaya katılan genç kesimin ortak görüşü, cinselliği en uç noktalarda yaşayamayacakları erkeklerle evlenmeyi asla düşünmedikleri.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum