Kadirov'dan Erdoğan'a manidar çağrı

Kadirov'un son açıklaması manidar bulunarak, Erdoğan'ın daha önce yaptığı "Kandırıldık" açıklamalarını akıllara getirdi...

Kadirov'dan Erdoğan'a manidar çağrı
16 Mayıs 2022 - 09:43 - Güncelleme: 16 Mayıs 2022 - 19:52

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, Türkiye’nin Ukrayna’daki Azovstal fabrikasındaki yaralı askerlerin ve sivillerin tahliyesi ile ilgili açıklamalarına karşılık olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.

Kadirov, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sesleniyoruz. Azovstal’dakiler Kafirdirler, onların cezadan kaçmalarına yardım etmeyin. Zaten Müslümanlar, Bayraktarların satışını da kalbi sızlayarak kabul ettik. Yargılanmaktan ve sizin yardımınızla hak edilmiş cezadan kurtulmak isteyen suçlular tarafından kandırılmanıza izin vermeyin” diye konuştu.

Bununla birlikte Kadirov'un bu sözleri manidar bulunarak, Erdoğan'ın daha önce yaptığı "Kandırıldık" açıklamalarını akıllara getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Türkiye’nin Ukrayna’da Rusya’nın kuşatmasındaki Azovstal fabrikasından yaralı askerlerin ve sivillerin tahliyesi için gemi gönderme teklifinde bulunduğunu açıklamıştı. Kalın, tahliyeler için birkaç planın masaya yatırıldığını da söylemişti. Planlardan birine göre, tahliye edilecekler önce karadan Berdiansk Limanı’na getirilecek, ardından Türkiye’nin gönderdiği gemiyle İstanbul’a ulaşacaklar.

Sözcü Kalın, bu teklifin Ukrayna Devlet Başkanı Volodomir Zelensky’e iletildiğini de söyledi.

Odatv.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum