Kemal Özkiraz, İYİ Parti'nin kendilerini yüksek gösterme karşılığında para teklif ettiğini iddia etti.

Kemal Özkiraz’dan çarpıcı ‘para teklifi’ çıkışı! ‘Kendilerini yüksek göstermem için…’ Eski Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, İYİ Parti’nin kendilerini yüksek gösterme karşılığında para teklif ettiğini iddia etti.

Kemal Özkiraz, İYİ Parti'nin kendilerini yüksek gösterme karşılığında para teklif ettiğini iddia etti.
26 Kasım 2023 - 10:05

Avrasya Araştırma Eski Başkanı Kemal Özkiraz çok konuşulacak bir iddiayı öne sürdü. Kemal Özkiraz, siyasi partilerin anket şirketlerine elden, kayıt dışı para verilerek ısmarlama anketler yapıldığını söyledi.

"İYİ PARTİ BANA PARA TEKLİF ETTİ"

Kendisine de İYİ Parti’den daha önce böyle bir teklif geldiğini belirten ünlü anketçi şu ifadeleri kullandı:

"İYİ Parti bana böyle bir teklif yapmıştı. Hem de Ümit Dikbayır yapmıştı, Meral Akşener’in selamıyla. Ben bunu o dönem kabul etmedim hatta WhatsApp mesajıyla reddetmeyi tercih ettim ki, yarın benim anketlerimde istemedikleri sonuçlar çıkarsa ‘Kemal Özkiraz bizden para istedi’ diyemesinler diye. Ümit Dikbayır beni Sakarya’da yemeğe davet ederek çok da yüksek bir miktar aylık ödeme yapılacağını söyleyerek anketlerde İYİ Parti’nin yüksek çıkartılmasını hatta ana muhalefet partisi gibi gözükmesini istedi. İttifak açısından asıl problem şuydu ki birinci istekleri Kemal Kılıçdaroğlu’nun asla kazanabilecek bir oy oranında gözükmemesiydi."

"KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMAMA İZİN VERMEDİ"

Özkiraz yaşanan olayın ardından CHP'nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradığını ancak Kılıçdaroğlu'nun söz konusu teklifin açıklanmasına izin vermediğini de iddia etti.

Özkiraz, "Ben o gün bunu Kemal Kılıçdaroğlu’na anlattım, ekran görüntüsünü gösterdim. Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bunu açıklamak için defalarca izin istememe rağmen ittifakın ruhuna zeval gelmemesi için izin vermedi, ben de açıklamadım" ifadelerini kullandı.

"ÇIRAY'IN PARTİ İLE ARASI AÇILDI"

Özkiraz, durumu o dönem İYİ Parti’li olan Aytun Çıray’a da aktardığını ve buna karşı çıktığı için partiyle arasının açılmaya başladığını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum