Laiklik karşıtları Cumhur'da toplanıyor

İpek Özbey'in moderatörlüğündeki Sansürsüz programında konuşan EMEP Başkanı Ercüment Akdeniz konuşmalarında Cumhur İttifakı ilişkilerine değindi. Akdeniz, "Şu an Cumhur İttifakı bir tarikatlar çatısına dönüştü" dedi.

Laiklik karşıtları Cumhur'da toplanıyor
17 Mart 2023 - 08:15

Akdeniz konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

'AKP'ye MHP'ye oy verenler çok zor günler yaşıyor'

"Şu an Cumhur İttifakı bir tarikatlar çatısına dönüştü. Kitle desteğini kaybeden bir iktidar bloku var. Biz depremleri konuşuyoruz ama ülkede çok ciddi bir sınıfsal deprem yaşanıyor zaten. AKP'ye MHP'ye oy veren emekçiler çok zor günler yaşıyorlar. Üstüne depremin felaketi geldi, üstüne sel geldi. Bütün bunlar iktidara olan tepkiyi arttırmış durumda. Sahaya bile gidemiyorlar. bu tablo karşısında iktidarı nasıl ayakta tutabilirler?

'Çaresizler, gideceklerini biliyorlar'

Orta Çağ karanlığına geri dönen bir iktidarla karşı karşıyayız. Orta çağ karanlığından en geri güçleri en geri zihniyetleri, en gerici değerleri 21. yüzyıla taşıyarak iktidar blokunu sağlamlaştırmaya çalışıyorlar. Çaresizler gideceklerini biliyorlar ama en gerici güçlere yaslanarak iktidarlarını ayakta tutmaya çalışıyorlar.

Çok net bir gösterge var önümüzde bugün 16 Mart Beyazıt Katliamı'nın yıldönümü. 1980 öncesinde öğrencilerin üzerine bombalar atıldı. Kim yaptı bunu? Hala karanlıkta... O günden bugüne kadar Türkiye'de kontrgerilla gerçeği tartışılır. Her aydınlatılmayan katliam yeni katliamların önünü açtı ve bütün bunlar hak mücadelesinin önünü almak, halka göz dağı vermek için yapıldı. Bütün bunlar birikti ve aydınlatışmamış suç dağı oluşturdu. Buna yaslanmak, bunu yeniden farklı şemsiyelerle bir ittifak bulutu olarak görmek bize "400 vekil vermezseniz başınıza gelecekleri düşünün" günlerini hatırlatıyor.

Menzil de Erdoğan'ın yanında

14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimlere 60 gün kalmışken Hizbullah’ın yasal uzantısı HÜDAPAR’ın ardından Menzil Cemaati de Cumhur İttifakı'na desteğini açıkladı.

Menzil Cemaati’ne bağlı kurumlar olan Semerkand Vakfı, Beşir Derneği, GENÇKON ve TUMSİAD’ın ortak imzasıyla yayınlanan açıklamada, Türkiye’nin ‘istikrara ihtiyacı olduğu’ gerekçesiyle Cumhur İttifakı’na destek verildiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Tarihimizin en büyük afetinin yaralarını birlikte sarıyoruz. Bu sürecin uzun bir zamana yayılacağı muhakkaktır. Aziz milletimizin her bir ferdi bunun bilincindedir. Bu bilinçle hepimizin en öncelikli gündemi afetzede kardeşlerimizle sürekli, düzenli ve verimli bir şekilde dayanışma içinde olmaktır.

Bu vesileyle bir kez daha elim deprem felaketi ve sel baskınında vefat eden kardeşlerimize Allah Teâla'dan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve aziz milletimize başsağlığı dileriz.

Ecdadımızdan aldığımız kadim manevi mirasımız bize daima birlik ve beraberlik içinde olmayı, vatanımızın kıymetini bilmeyi öğütler. Ne büyük bir saadettir ki tarihten günümüze bu şuur kesintisiz bir şekilde nesilden nesle aktarılmıştır.

Milli meseleleri güncel politik anlaşmazlıkların üstünde tutmaya sürekli muvaffak olan ve kendi içindeki ihtilafları asla Türkiye'ye zarar verecek boyuta taşımayan aziz milletimizin feraseti, fedakarlığı ve vatanseverliği bütün dünyaya örnektir.

İnanıyoruz ki, 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri bu örnekliğe eklenecektir. Milletimiz afetin yaralarını sarmaya odaklanmış, dayanışma ruhunun tesis ettiği huzur ve güven ikliminde sandığa gidecek, yine dünyaya örnek bir tablo sergileyecektir.

Son yıllarda dünyada yaşanan koronavirüs pandemisi, Rusya - Ukrayna Savaşı ve küresel enflasyonist ekonomik koşulların ülkemizdeki olumsuz etkilerinin üzerine Türkiye tarihinin en büyük afeti eklendi. Güzide ülkemizin; afetzede kardeşlerimizin bütün ihtiyaçlarını karşılaması, kentsel dönüşüm başta olmak üzere bütün gerekli afet tedbirlerini alması, büyümesi, zenginleşmesi ve daha da güçlenmesi gerekiyor. Biz bunun için istikrara ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Net hedeflerin hızlıca ve kararlılıkla hayata geçirilebilmesi adına geçtiğimiz kritik dönemin tecrübesini önemsiyoruz. Bu vesileyle hem Cumhurbaşkanlığı hem de Milletvekili Genel Seçimlerinde Cumhur İttifakı'm destekliyoruz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum