Rıdvan Dilmen: 90 dakikanın 30 dakikasında Beşiktaş iyiydi

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş'ın Göztepe karşısında 3-0'lık galibiyetin ardından maçı yorumladı.

Rıdvan Dilmen: 90 dakikanın 30 dakikasında Beşiktaş iyiydi

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş'ın Göztepe karşısında 3-0'lık galibiyetin ardından maçı yorumladı.

Rıdvan Dilmen: 90 dakikanın 30 dakikasında Beşiktaş iyiydi
24 Ağustos 2019 - 09:02

İşte Rıdvan Dilmen'in açıklamaları:

İlk yarı açıklamaları

"Abdullah Avcı için çok önemli. Öyle bir 34 haftalık periyoda başlıyorsunuz ki iki yıl şampiyon olmuşsunuz hemen hemen kadronuzun yarısı duruyor, iki yıl olamamışsınız ama neticede nisanı görmüşsünüz. Daha sonra 4 yıl aradan sonra bir teknik direktör değişikliğine gidiyorsunuz. Bu teknik direktör de kim? Milli takımlar dışında hayatında 10 bin taraftarıyla oynamamış bir teknik direktör. Abdullah Avcı, 30 bin taraftarı olan bir teknik direktör hiçbir zaman olmadı. Bu önemli. Zaten hocanın da seyirci, seyirci dediği o. O da biliyor Beşiktaş taraftarıyla yorulduğu anda dahi oyunu tutabilmek, oyunu çevirebilmek adına önemli. Dezavantajı ne oluyor kendisinin stilini oynatmak kolay olmuyor bu seyirciyle"

"Abdullah Avcı, burada zorlanır"

"Seyircisiz bir takımla oynamak kolay ki kimse de sana 1-0 ile oyunu tutsan sana bir şey demez. Hadi Beşiktaş'ta 1-0 öndesin çık bakalım bol pas yap ikinci yarı! Yıllardır tanıdığımız Abdullah Avcı, burada zorlanır. Zorlandığını da görüyoruz. Ben beğenmedim ilk yarıdaki Beşiktaş'ı. İmdadına Güven yetişti. Bu takımdan Başakşehir oyunu istemek, hem bu taraftar varken olmaz, hem de bu oyuncularla olmaz"

"Kuvvetli olmazsa kulübede oturur"

"Oğuzhan Özyakup'un sorunu kendisiyle. Kuvvetli olursa formayı alır, olmazsa kulübede oturur. Oğuzhan ile Medel, 20 yıl sonra halı sahada oynasın Oğuzhan'a 'Bu futbolcu' derler ama Medel'e demezler. Fakat bugün Medel oynuyor"

İkinci yarı açıklamaları

Abdullah Avcı, Milli Takım dönemi haricinde kariyerinde ilk kez 30 bin taraftara oynuyor. Seyircili ve seyircisiz oynamak farklıdır. Neden sevindim Caner'in çok iyi oynadığına, Hasan Ali sakat. Şenol Hoca sol bekte sıkıntı var diyor, al işte iyi oynayan Caner. Bugün Oğuzhan da iyi oynadı. Artık top Oğuzhan'da, hocası güvendi oynattı. Türk futbolunun gelmiş geçmiş en iyi kalecilerinden biri tartışmasız Rüştü Reçber'dir. Engin İpekoğlu'nun Kayserispor maçında ayağı kırılınca şans bulmuştur. Oğuzhan da Dorukhan'ın sakatlığına üzülmüştür tabii ki ama bugün iyi oynadığından mutlu uyuyacaktır. Uzatmalarla 97 dakikanın 30 dakikasında Beşiktaş iyiydi. Kalan 67 dakikayı Abdullah Avcı değerlendirecektir.

N'koudou Beşiktaş'ta yararlı olacaktır. Man City maçında mı 2 dakika oynadı? City maçında oyuna giren adam burada oynar.

Bu haber 400 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum