Rus ve Amerikalı gözüyle Kongre baskını!

ABD'de, Cumhuriyetçi eleştirmenler, sosyal medyanın, Başkan Trump ve destekçilerini İnternet platformlarından uzaklaştırmasının ardından bu girişimin, muhafazakârların özgürce konuşmasına karşı topyekun bir savaş haline geldiğini yazıyor. Bir eleştiride, Demokratların koca ülkeyi bu gidişle Kaliforniya Birleşik Devletleri'ne dönüştüreceği, yani parçalayacağı ve küçülteceği ne sürüldü.

Rus ve Amerikalı gözüyle Kongre baskını!
12 Ocak 2021 - 10:57

Aydınlık'a konuşan Rus strateji uzmanı Aleksandr Dugin de ABD'de iki partinin uzlaşmasına dayalı seçim sisteminin çöktüğünü belirtti. Dugin, bugün neoliberal-küreselcileri temsil eden Demokratlarla, eski Amerikan değerlerini savunan 'Trumpistlerin' savaştığını söyledi.

Dugin, "Sol liberalistler, kendi fikirlerine karşı olan herkesi faşist, milliyetçi, radikal olarak nitelendirip toplumdan dışlamaya çalışıyorlar. Trumpizm ise neoliberalizmi değil, geleneksel liberalizmi temsil ediyor, çoğunluğu temsil ediyor. Biden'ın temsil ettiği kutup sadece diğer ülkelerde renkli devrimler planlamıyor, artık Amerika'nın içinde renkli devrim yapıyorlar. Artık Amerika Birleşik Devletleri yok, Demokrat Parti diktatörlüğü var. Ve küresel bir hegemonya peşindeler. Bunun için de yüksek teknolojiyi kullanıyorlar. Microsoft, Apple, Google, Youtube, Facebook, Twitter, tüm bunlar sadece basit teknik bir araç değil, bunlar ideolojik silahlar. Ve Amerika'nın bir kutbuna aitler. Dolayısıyla ABD'deki Demokrat Parti tarafından temsil edilen, küresel oligarkların hâkim olduğu yeni bir küresel diktatörlükle karşı karşıyayız. O yüzden bu seçim kampanyası bence tüm dünyanın kaderini etkiledi." dedi.

 

***

Washington Times Gazetesi yazarı Cheryl K. Chumley ise "Büyük Sıfırlama dedikleri Şirketler Komünizmi'dir ve ABD'ye dayatılıyor" diye yazdı.

"Şirketler komünizmi" sözünü, David C. Korten tarafından yazılmış "When Corporations Rules the World" adlı kitaptan esinlenerek 2000 yılında kullanmıştım...

Cheryl K. Chumley, konuyu özetle şöyle izah ediyor:

"Korona virüs, aşırı sol kalabalığa hükümeti ele geçirmek için altından bir bilet verdi. İşletmeler kapatıldı; işletme sahipleri sersemletildi; Bu işyerlerindeki işçiler, evde kalmaya ve aç kalmamak için verilen dolarları beklemeye zorlandı.

Kaynak Yeniçağ: Rus ve Amerikalı gözüyle Kongre baskını! - Arslan BULUT

YORUMLAR

  • 0 Yorum