Sabaha Karşı Operasyon

Süleyman Soylu açıkladı 161 Kişi Gözaltına Alındı!İçişleri Bakanı Soylu: İstanbul'da yapılan Kökünü Kurutma Operasyonu'nda 161 şüpheli gözaltına alındı

Sabaha Karşı Operasyon
14 Mart 2023 - 10:46 - Güncelleme: 14 Mart 2023 - 10:55
İstanbul'da 'kökünü kurutma operasyonu': 161 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da başlatılan Kökünü Kurutma Operasyonu'na ilişkin, "Sabaha karşı yapılan operasyonlarda toplam 161 kişi gözaltına alındı, arama çalışmaları devam etmektedir." dedi.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da düzenlenen "Kökünü Kurutma Operasyonu"nda 161 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucuyla mücadele kapsamında sabaha karşı kent genelinde yüzlerce polisin katılımıyla "Kökünü Kurutma Operasyonu"nu gerçekleştirdi.

Operasyonun ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Yerleşkesi'nde basın açıklaması yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çalışmaya ilişkin detayları paylaştı.

Bakan Soylu, yaklaşık 16 aydır yürütülen operasyon kapsamında teknik takip ve izlemelerin gerçekleştirildiğini ve saat 04.00 itibarıyla da İstanbul genelinde harekete geçildiğini aktardı.

Operasyona 900 emniyet personeli katıldı

Operasyona 900 personelin katıldığını belirten Bakan Soylu, "Hedef 175 kişiydi ve 16 aydır yapılan ara yakalamalarda toplam 106 kişi de gözaltına alındı. Bunların önemli bir bölümü de tutuklanmıştı. Sabah 175 kişi için düzenlenen 42. Kökünü Kurutma Operasyonu'nda 161 kişi gözaltına alındı. Bu operasyonun özelliği şu; İstanbul'da kokain dağıtımını yapan ekip, 60 taksi, 35 motokurye ile neredeyse eve servis diyebileceğimiz bir şebekenin dağıtıcıları. 16 ay içerisinde hem ara yakalamalar yapıldı hem de bu sabah itibarıyla 161 kişi, toplam 266 kişi bu operasyonla ilgili gözaltına alınmış oldu. Geri kalan 14 kişinin de arama çalışmaları devam etmektedir." diye konuştu.

"Uyuşturucuyla mücadele noktasında hep birlikteyiz"

Operasyon kapsamında titiz bir çalışma yürütüldüğünü dile getiren Bakan Soylu, şunları kaydetti:


YORUMLAR

  • 0 Yorum