Seçilecek aday dediğiniz kişiyi savaşılacak aday ilan ediyorsanız,

Mehmet Tezkan: Seçilecek aday dediğiniz kişiyi savaşılacak aday ilan ediyorsanız, operasyonu kendi kendinize çekiyorsunuzdur

Seçilecek aday dediğiniz kişiyi savaşılacak aday ilan ediyorsanız,
26 Şubat 2024 - 09:53

Halk Tv yazarı Mehmet Tezkan, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ima ederek "Partimize yönelik operasyon var. Savaş ilanı olarak kabul ediyorum" sözlerini eleştirdi. 

Tezkan, "Beş altı ay önce seçilecek aday dediğiniz kişiyi bugün savaşılacak aday ilan ediyorsanız… Birlikte bir yıl boyunca aynı masada oturduklarınıza lanet okuyorsanız… Aday olsun diye ısrar ettiğiniz kişilere altı ay sonra korkaklar diye haykırıyorsanız… Operasyonu kendi kendinize çekiyorsunuz demektir…" yorumunu yaptı. 

 

Tezkan, bugünkü yazısında, "Muhalefet partilerinin ortak hedefi tek adam rejimine son vermek değil mi? Ne oldu bu hedefe? Akşener vaz mı geçti? Köprüden önce son çıkıştayız diyordu köprüyü geçmeye mi karar verdi? İttifak yaptığı kişileri suçladığına, kazanacak aday ilan etiği belediye başkanlarına savaş açtığına göre tek adam rejimini kabul mü etti? Türkiye’nin yeni düzeni diye onay mı veriyor? Muhalefet partilerinin ortak amacı vardı; önce parlamenter sisteme geçmek sonra yarışmak. Ne oldu, bu sevda bitti mi?" ifadelerini kullandı. 

Yazının tamamı için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum