Spor camiasından terör saldırısı açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray Kulüpleri Ankara'da askeri servis aracına yapılan saldırıyla ilgili resmi sitesinden açıklama yayınladı.

Spor camiasından terör saldırısı açıklaması
18 Şubat 2016 - 01:19

FENERBAHÇE'NİN YAPTIĞI AÇIKLAMA

Ankara'da, İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokak'ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında patlama meydana geldiğini, patlamada ölü ve yaralıların bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Yaşanan bu terör olayını lanetleyerek bu tür olayların bir an önce son bulmasını temenni ediyor, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

BEŞİKTAŞ'IN YAPTIĞI AÇIKLAMA

Beşiktaş Kulübü, Ankara'daki bombalı saldırıyı şiddetle kınadığını bildirdi. Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

"Başkentimiz Ankara'da Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına yönelik düzenlenen bombalı saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Ülkemizin huzur ve refah ortamına kavuşması için tüm gücüyle mücadele eden güvenlik güçlerimize yönelik bu elim terör saldırısının üzüntüsünü yaşıyoruz.

Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve milletimize başsağlığı diler, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ederiz."

GALATASARAY KULÜBÜ'NDEN AÇIKLAMA

Galatasaray Kulübü, Ankara'daki bombalı saldırı sonrası, "Ülkemizin Başı Sağolsun" başlığıyla yaptığı açıklamada terörü lanetledi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklama şöyle;

"Uzun cümleler, sürekli yinelenen benzer kelimeler ülke olarak yaşadığımız acıları tarif etmekte maalesef artık yetersiz kalıyor. Bu ülkenin temel taşlarından bir spor kulübü, bir sivil toplum örgütü olarak, terörü ve terörden medet umanları bir kez daha lanetliyoruz. Ankara'daki kalleş saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır diliyoruz."

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU'NDAN AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Ankara'daki terör saldırısını kınayan bir açıklama yaptı.

Federasyonun açıklaması şöyle;

"Ankara'da Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan araçlara yapılan hain terör saldırısında çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Alçakça düzenlenen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden asker ve sivil şehitlerimize Allah'tan rahmet; ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve Milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum