Trabzonspor yine direklere takıldı

Trabzonspor Konyaspor maçında yine direkleri geçemedi.

Trabzonspor yine direklere takıldı

Trabzonspor Konyaspor maçında yine direkleri geçemedi.

Trabzonspor yine direklere takıldı
12 Mayıs 2019 - 21:58

 Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig2in 32. haftasında deplasmanda Konyaspor ile karşılaştı.

Müsabaka 2-2 sona ererken bordo mavililer yine direklere takıldı.

Bu karşılaşmaya kadar 23 topu direkten dönen Trabzonspor, ligde en fazla topu direkten dönen takım konumunda. Konyaspor maçı ile bu rakam 25'e yükseldi.

Trabzonspor'da en fazla direğe takılan oyuncu ise Kolombiyalı Hugo Rodallega oldu. Rodallega'nın Konyaspor maçı dahil olmak üzere toplamda 7 topu direkten döndü.

Ünal Karaman Konyaspor maçı sonrasındaaçıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Teknik Direktör Ünal Karaman, Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında deplasmanda oynadığı Konyaspor karşılaşması sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gösterilen mücadeleden memnun olduğunu belirten Ünal Karaman, “Bu mübarek günlerde taraftarlar, takımları desteklemek için buraya geldiler. Hem uzak yollardan gelerek bizi destekleyen Trabzonspor taraftarına hem de takımlarını desteklemeye gelen Konyaspor taraftarlarına gösterdikleri olgunluk için teşekkür ediyorum. Maç geneline baktığımız anda tabii ki iki takım açısından da belki memnun olunmayacak bir sonuç ortaya çıktı. Biz kazanmak istiyorduk, son iki haftada üçüncülük şansımızı biraz daha üst seviyelerde tutmak istiyorduk. Oyuncularım gayret gösterdiler, samimi bir mücadele sergilediler. Ben sezon başından beri söylüyorum, takımın içinde yaşamış oldukları zorlukları tabii ki idari konuları bir kenara bırakıyorum, şayet bu futbolcu kadrosu inanmamış olsaydı bizi bugünlere getirmezdi. Ben onları hatalarıyla da seviyorum. Bugün basit hatalar yaptık, basit goller yedik. Bize yakışmayacak goller yedik ama bunlar maalesef futbolun içerisinde var. Bir futbolcudan kendi özelliğinin dışında ekstra şeyler isterseniz ve futbolcu iyi niyetle bunu yapmaya çalışırsa, çabalarsa ben buna kayıtsız kalamam. Evet, üzüldük. Belki 1-0’dan sonra 2-0’ı bulabileceğimiz veya ilk yarıda maçı kopartabileceğimiz pozisyonlar bulduk. Rakip de pozisyon buldu. Ben her şeye rağmen gösterilen mücadeleden memnunum. Kazansaydık daha çok memnun olacaktım” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum