Ufolar Gerçekten Var Mıdır?

Yıllardan beri ufolar hakkında dilden dile hikayeler dolaşmaktadır. Ufo ile temasa geçtiğini söyleyenler, ufo gördüğü söyleyenler ve hatta uzaydan sinyal aldığını söyleyen pek çok kişi bulunmaktadır.

Ufolar Gerçekten Var Mıdır?

Yıllardan beri ufolar hakkında dilden dile hikayeler dolaşmaktadır. Ufo ile temasa geçtiğini söyleyenler, ufo gördüğü söyleyenler ve hatta uzaydan sinyal aldığını söyleyen pek çok kişi bulunmaktadır.

Ufolar Gerçekten Var Mıdır?
20 Şubat 2016 - 12:34

NASA da görevli Edgar Mitchell adındaki eski bir astronotun, ” NASA yıllardır insanoğlunu kandırıyor. Ufolar gerçekten var” şekildeki açıklaması sonucu kafalarda soru işareti yaratmıştır. Bunun yanında Edgar açıklamasında 1947’de New Mexico’nun Roswell şehrinde meydana geldiğine inanılan ufo kazasının da tamamen gerçek olduğunu ve orada yaşayan, kazaya şahit olan köylülerin konuşmamaları konusunda askeriyeden baskı gördüğünü de belirtmiştir ve ayrıca bu astronot 1971’de Apollo 14 isimli uzay aracı ile Ay görevine katılmış, o görev esnasında ufo gördüğünü söylemiştir.

Roswell kazası ve ufo ile ilgili bu söylem yalnızca bu astronota ait değildir. Amerikalı eski bir askerde 60 yıl önce Roswell askeri üssü yakınlarına düşen ufo ile ilgili olarak yaptığı açıklamadı şunlar kaydedildi. ”Düşen cismin içerisinde uzaylı cesetleri olduğunu ve amerikan ordusunun bu gerçeği gizlediğini” belirtmiştir. O dönemde üssün halkla ilişkiler subayı olan ve 2008 yılında ölen Walter haut ismindeki askerde ölümünden sonra açılmasını istediği mektubunda Amerika Birleşik Devletlerinin sahip olduğu birçok teknolojiyi bu kazadan sonra ele geçirilen dünya dışı uzay mekiğinden aldığı yazmıştı. Roswell’de düştüğü belirtilen bu uzay aracıyla ilgili olarak birde video var fakat bunu yaş sınırı sebebiyle sakıncalı gördüğüm için yazıya eklemek istemiyorum.

Aslında ufo İngilizce Unidentified Flying Objects yani “Tanımlanamayan Uçan Cisimler” kavramının kısaltmasıdır. Ufoyu tanımlayan insanlar kimi zaman puro, kimi zaman bir daire şekilde ve kimi zamanda elips şekilde olduğunu söylemektedir. Günümüze kadar gelen ufo hikayeleri geçmişten beri insanoğlunun merak konusu olmuş ve olmaya da devam etmektedir ancak son zamanlarda ufo dosyalarında artış görülmektedir. Danimarka hükümeti 15 bin gizli ufo dosyası açıklamıştır.

Sadece günümüzde ufolar merak konusu değildir. Mısırdaki piramitlerin duvarlarından ufo fotoğrafları bulunmaktadır. Aynı şekilde Abydios tapınağındaki bir duvar panosunda helikopter ve uçağa benzeyen cisimler çizilmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum