Yalovalı Muharrem

Sayın İnce, siyasi yaşama,15 yaşında CHP’nin parti broşürlerini dağıtarak başlıyor. Sırasıyla, CHP Yalova Gençlik Kolları, İl Yönetimi ve İl Başkanlığı yapıyor.2002-2015...

Yalovalı Muharrem
20 Mart 2023 - 10:52 - Güncelleme: 21 Mart 2023 - 09:01

Sayın İnce, siyasi yaşama,15 yaşında CHP’nin parti broşürlerini dağıtarak başlıyor. Sırasıyla, CHP Yalova Gençlik Kolları, İl Yönetimi ve İl Başkanlığı yapıyor.2002-2015 yılları arasında CHP milletvekili olarak parlamentoda bulunuyor. Son iki yılda CHP Grup Başkanvekilliği, 2018 yılında CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı, başarılı bir kampanya ile yüzde 30.6 oy alıyor.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapıldığı günün gecesi, hakkında birtakım haksız iddiaların ortaya atılması, Sayın İnce’yi çok üzüyor.

Sayın İnce, bu söylemler ve CHP yönetim kadrosundaki bazı kişilerle tatsızlıklar yaşadığını belirtip sonunda, evladı olduğu partiden ayrılıyor.

Sayın İnce her defasında “CHP benim ailem gibi olup, CHP Atatürk’ün emanetidir’’ diyor.

Çok başarılı parti Grup Başkanvekilliği yapan Sayın İnce’nin, TBMM’deki 10 dakikalık konuşması hala hatırlardadır. Yaptığı tüm siyasi konuşmaları ile iktidarı “ARI” gibi sokmuştur.

Sayın İnce, adaylığınıza saygı duyuyorum… İnanıyorum ki, koşullar ne olursa olsun ülke sevdan her şeyin üstünde. Bu nedenle geçmişte yaşadığınız olayların üstüne sünger çekerek, Sayın Kılıçdaroğlu ile yan yana gelmelisiniz. İnanıyorum ki Kılıçdaroğlu...

YAZININ DEVAMI 

MESUT PARLAKSÖZCÜ GAZETESİ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum