Yeniden Refah Partisi'nin İstanbul adayları belli oldu

Yerel seçimlerde AKP'yle yollarını ayıran Yeniden Refah Partisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı.

Yeniden Refah Partisi'nin İstanbul adayları belli oldu
03 Mart 2024 - 11:47

Yeniden Refah Partisi, İstanbul'da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen tanıtım toplantısına, YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstanbul İl Başkanı Mustafa Doğan, İBB başkan adayı Mehmet Altınöz ve ilçe belediye başkan adayları katıldı. Fatih Erbakan, burada yaptığı konuşmada,1 Nisan itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyesinde ahlaklı belediyecilik dönemini başlatacaklarını söyledi.

"SEÇİMLERE TÜRKİYE'NİN 3. PARTİSİ OLARAK GİRECEĞİZ"


REKLAM
Partilerinin üye sayısının 31 Mart'a kadar 500 bini geçeceğini ve seçimlere üye sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük 3'üncü partisi olarak gireceklerini ifade eden Erbakan, "Türkiye'nin en hızlı büyüyen siyasi partisi olarak 31 Mart'ta sandıkları patlatacağız. 1994'teki tarihi zaferimizden 30 yıl sonra 2024'te bir tarihi zafer yaşayacağız. 31 Mart'ta Yeniden Refah Partimizin yerel yönetimlerde iktidar olması 2 açıdan çok önemlidir. İlk olarak, ahlaklı ve milli görüş belediyeciliğiyle milletimizin yeniden buluşması ve rantçı, örgütçü, heykelci belediyecilikten usanan milletimizi kurtaracağız. İkinci önemi ise 31 Mart seçimlerinde Yeniden Refah Partimizin oy patlamasıyla 2028'de Yeniden Refah'ın iktidarının yolunu açacak ve oradan geliyor" dedi.

Erbakan, önce yerelden adil düzeni uygulamaya başlayacaklarını ve 1 Nisan'dan itibaren asgari ücretle çalışan belediye çalışanlarının maaşını 25 bin lira yapacaklarını kaydederek, ahlaklı belediyecilik dönemini İstanbul Büyükşehir Belediyesinde, İstanbul'un ilçe belediyelerinde ve tüm Türkiye'deki belediyelerde hep birlikte başlatacaklarını, aziz milletin derdine milli görüşle, Yeniden Refah Partisiyle derman olacaklarını dile getirdi. Konuşmaların ardından partinin İBB adayı Mehmet Altınöz ve ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı.

YENİDEN REFAH PARTİSİ'NİN İSTANBUL İLÇE ADAYLARI ŞU ŞEKİLDE;

Adalar: Faruk İlerisoy
Arnavutköy: Abdülrezzak İlbeyi
Ataşehir: Bülent Tüylü
Avcılar: Mustafa Demirci
Bağcılar: Faruk Bağcı
Bahçelievler: Metin Türk
Bakırköy: Salih Doğan
Başakşehir: Kadir Karaca
Bayrampaşa: Hakan Arabacı
Beşiktaş: Osman Toprak
Beykoz: Mustafa Kazım Alpay
Beylikdüzü: Vehbi Orakcı
Beyoğlu: Zeynel Özmen
Büyükçekmece: Yücel Sundur
Çatalca: Ali Açıkgöz
Çekmeköy: Yücel Evsen
Esenler: Mahmut Okudan
Esenyurt: Ahmet Fatih Hatunoğlu
Eyüpsultan: Lokman Çelik
Fatih: Halit Özkarataşlıoğlu
Gaziosmanpaşa: Neşe Fazlıoğlu
Güngören: İsa Çetin
Kadıköy: Levent Metin
Kağıthane: Burhan Asaf Şafak
Kartal: Nevzat Şavluk
Küçükçekmece: Mehmet Yavan
Maltepe: Küçükağa Hacıefendioğlu
Pendik: Fahrettin Karakurt
Sancaktepe: Cemil Cebir
Sarıyer: İsmet Temel
Şile: Necmettin Deniz
Silivri: Ömer Hakverdi
Şişli: Gülşen Kılınçer
Sultanbeyli: Ömer Urgun
Sultangazi: Yasin Kul
Tuzla: İbrahim Gökay
Ümraniye: Orçun Şekercioğlu
Üsküdar: Turgut Sadıkoğlu
Zeytinburnu: Gökhan Kasap

Odatv.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum