AK Parti'nin yaptırdığı İstanbul anketi ortaya çıktı!

İlçeler tek tek analiz ediliyor AK Parti yönetiminin yerel seçimler için yürüttüğü hazırlıklar kapsamında İstanbul’a yönelik özel bir çalışma yapılıyor.

AK Parti'nin yaptırdığı İstanbul anketi ortaya çıktı!
16 Kasım 2023 - 09:45

Yerel seçim çalışmalarının başladığı AKP'de İstanbul için yapılan kamuoyu yoklamalarında, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ile MHP’li Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz öne çıkıyor. 

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; kulislerde, İstanbul’da AKP'nin yönettiği 24 ilçe belediye başkanından bazılarının değişebileceği belirtiliyor. Özellikle 3 dönemini tamamlayan başkanların değişmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Türkiye genelinde AKP'nin yönettiği büyükşehir ve il belediyelerinde üç dönemlik başkan bulunmuyor. Ancak ilçe ve beldelerde üç dönem ve üstü belediye başkanlığı yapan isimler var. AKP kurmayları, 3 dönem kuralının yerel seçimlerde uygulanması ihtimalinin yüksek olduğuna dikkat çekiyor.

Öte yandan, AKP'nin İstanbul için yaptığı kamuoyu yoklamalarında, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ile MHP’li Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın en başarılı belediye başkanları çıktığı belirtildi. AKP ile MHP’nin İstanbul’da yapacağı seçim iş birliği kapsamında, 2019’da olduğu gibi Silivri’de AKP'nin aday çıkarmayacağı, yine MHP’nin adayı ile seçime gidileceği belirtiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum