Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Kaç kişi daha EYT'li olacak? Bakan açıkladı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesiyle ilgili yaptığı açıklamada “EYT kapsamında yaklaşık 2 milyona yakın vatandaşımız emekli oldu. Yaklaşık 2.5 milyon vatandaşımızın da 5 yılda sisteme girmesini bekliyoruz” dedi. Peki bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Bakan Işıkhan, bu soruya da yanıt verdi.

Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?
25 Mayıs 2024 - 10:09

Kaç kişi daha EYT'li olacak?
EYT kapsamında yaklaşık 2 milyona yakın vatandaşımız emekli oldu. Yaklaşık 2.5 milyon vatandaşımızın da 5 yılda sisteme girmesini bekliyoruz. Şu anda da EYT kapsamında emekli olup çalışmaya devam eden 1 milyon kişi var.


 
Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Kaç kişi daha EYT'li olacak? Bakan açıkladı - Sayfa 3

Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?
Takvimlendirme çalışması devam ediyor, bayramdan önce vereceğiz. Bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yakın zamanda takvim açıklanacak. En düşük memur emeklisi maaşı şu an için 14 bin 600 lira. Kök aylığı ise 10 bin liranın altında olan 4 milyon emeklimiz var. Bunların dışında özellikle sosyal hayata dair, emeklilerimizin yararlanabilecekleri hizmetler için dinamik ve kullanışlı bir altyapı oluşturacağız. 
Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Kaç kişi daha EYT'li olacak? Bakan açıkladı - Sayfa 4

Emekli destek paketi
Yerli ve milli ödeme sistemimiz olan Troy ile ve bankalarla yaptığımız protokol çerçevesinde emekli kartları aracılığıyla fatura ödemelerinde, eczane ve market harcamalarında belirlenen üst limit dahilinde, giyim mağazalarında indirimler tanımlanacak.

 
Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Kaç kişi daha EYT'li olacak? Bakan açıkladı - Sayfa 5

Belediyelerden borç tahsilatı başladı
Belediyelerin Sosyal Güvenlik Kurumu’muza olan borçlarını 31 Mart'tan sonra tahsil etme sürecine başladık. Belediyelerimizin borçları seçim öncesinde de gündeme gelmişti. Bu konuda da tahsilat sürecini hızlandırdığımızı söyleyebilirim. 
Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Kaç kişi daha EYT'li olacak? Bakan açıkladı - Sayfa 6

Günde bir kez uzaktan muayene
Uzaktan muayene için Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden (MHRS) randevu alınacak. Randevu alınan hastane için uzaktan muayene günde bir adetle sınırlandırıldı.


 
Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Kaç kişi daha EYT'li olacak? Bakan açıkladı - Sayfa 7

Tasarruf tedbirleri
Tasarruf tedbirleri ile ilgili ne gerekiyorsa hep birlikte elimizi taşın altına koymak zorundayız. Temel hedefimiz hem Türk lirası’nın verimini artırmak hem de satın alma gücünü yükseltmek.  
Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Kaç kişi daha EYT'li olacak? Bakan açıkladı - Sayfa 8

Çünkü paranızın değeri arttıkça enflasyon düştükçe refah düzeyi yükseliyor. Biz bu çerçevede kalıcı refahı hedefliyoruz.

 
Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Kaç kişi daha EYT'li olacak? Bakan açıkladı - Sayfa 9

 
Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Kaç kişi daha EYT'li olacak? Bakan açıkladı - Sayfa 10

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum