CHP'li Yaşar Okuyan'dan Akşener'e tehdit

CHP'li Yaşar Okuyan "O masayı dağıttığı anda Sayın Meral Akşener ile ilgili bizim de ben ve benim neslimin söyleyecekleri var. Belgeler ve dosyalar var" dedi...

CHP'li Yaşar Okuyan'dan Akşener'e tehdit
06 Şubat 2023 - 15:28

2019'da CHP'ye katılan Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan "Akşener masayı dağıtırsa bunun bir bedeli olur, elimde belgeler var hepsini açıklarım, İçişleri Bakanlığı dönemine ait belgeler" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili belgelerin olduğu bir dosya verdim diyen Okuyan "Akşener masayı dağıtırsa bunun bir bedeli olur, elimde belgeler var hepsini açıklarım, İçişleri Bakanlığı dönemine ait belgeler" dedi.

İşte Yaşar Okuyan'ın o sözleri;

"Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanamaz olgusunu oluşturan hangi parti? Kazanacak bir adayla çıkmalıyız diyor. Çıksın peki ben de buradan teklif ediyorum. Sen son seçimde adaylarını koydun. %7'de kaldı.

"ELİMİZDE BELGE VE DOSYALAR VAR"

O masayı dağıttığı anda Sayın Meral Akşener ile ilgili bizim de ben ve benim neslimin söyleyecekleri var. Belgeler ve dosyalar var. 

İhanettir, bunu çok net söylüyorum; Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı partinin içinden negatif konuşmaların hepsi kendi bilgisi dahilinde oluyor. 

Kılıçdaroğlu seçime girecek sen de gir. Kim sevinecek buna AKP. Peki bunu düşünemeyecek kadar siyasi tecrübesi yok mu? O zaman sorular arka arkaya geliyor.

"DOSYAYI KILIÇDAROĞLU'NA VERDİM"

Sayın Kılıçdaroğlu'na dosyayı masa kurulurken söyledim. 3 gün önce de hatırlattım. Ve ona Meral Hanım'la ilglili bir dosya verdim. Dosyayı Kılıçdaroğlu kullanmayacak ben kullanacağım.

Meral akşener'in abisinin hatırına - Allah rahmet eylesin Benim 40 senelik arkadaşım, düzgün Dürüst namuslu - susma hakkımı kullanıyorum "

KILIÇDAROĞLU’NDAN AKŞENER’E TELEFON

Yaşar Okuyan’ın açıklamalarının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i aradı. 

Söz konusu görüşmeyi İYİ Parti Basın Sözcüsü Kürşad Zorlu açıkladı. 

Zorlu Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bir müfterinin yalan ve iftiraları sonrası CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, Genel Başkanımızı arayarak şahsın söz konusu iddialarının tamamen yalan olduğunu ifade etmişlerdir. Ayrıca ilgili müfteri hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyumuzla paylaşmak isteriz” dedi. 

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz da “Yaşar Okuyan hakkında yarın Ankara Adliyesine gerekli başvuru yapılacaktır. İYİ Partimizin Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in her dönemde başımızı dik gezdiren siyasetine gölge düşürmek amaçlı açıklamasını adli mercilere yaparak elindeki sözde dosyayı da sunması gerekecektir” açıklamasını yaptı. 

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu da bir paylaşım yaparak, “Siyasette tehdit ve şantajın hangi yapıların dili ve üslubu olduğu herkesin malumudur. Esas acı olan ise boşlukta cüssesi kadar yer kaplamaktan başka hiçbir varlık kıymeti olmayan birinin, Türk Milleti'nin hayatında bu kadar siyasi mevki işgal edip yıllarca insan zannedilmesidir” ifadelerini kullandı. 

Odatv.com

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum