Erkeklerin cinsel ilişkiye hayır demesinin ilginç nedenleri

Erkeklerin de zaman zaman sekse hayır dediği anlar olabilir, peki bunun altında yatan ilginç sebepleri öğrenmek ister misiniz?

Erkeklerin cinsel ilişkiye hayır demesinin ilginç nedenleri

Erkeklerin de zaman zaman sekse hayır dediği anlar olabilir, peki bunun altında yatan ilginç sebepleri öğrenmek ister misiniz?

Erkeklerin cinsel ilişkiye hayır demesinin ilginç nedenleri
14 Eylül 2019 - 10:08


Her ne kadar toplumumuzda kadınların sekse hayır dediği düşünülse de aslında her insan belli dönemlerde sevişmekten kaçabilir. Bunun sebebi kimi zaman fiziksel kimi zaman ise psikolojik olabiliyor. Ama merak etmeyin, tüm bunların elbette bir çözümü var. Partnerinizin neden seksten kaçtığını anlayabilirseniz bu problemi beraber çözmeniz mümkün. Listelist'in derlediği, işte erkeklerin sekse hayır demesinin altında yatan ilginç sebepler!


Depresyonda olabilir

McKenzie, depresyonun erkeklerde seks isteğini öldüren en büyük etkenlerden biri olduğunu söylüyor. Her yaştan erkek, hatta gençler bile, depresyon ile mücadele ederken cinsel isteksizlik yaşayabilir.

Ne yapabilirsiniz: Depresyonun bir karakter zayıflığı değil, bir hastalık olduğunu unutmayın. Psikolojik destek alarak bu durumu aşmanız mümkün. Yine de partnerinizin tedavi sırasında kullanması gereken antidepresanlar da cinsel isteksizliğe sebep olabilir. Yani ihtiyacınız olan şey aslında biraz zaman!


Testosteron seviyesi düşük olabilir

Bir erkek 40 yaşını geçtiğinde zamanla testosteron seviyesi düşmeye başlar. Bu tamamen fizyolojik bir durumdur. Fakat bazen erkekler, çok hızlı bir şekilde cinsel isteklerini kaybedebilir. Uzmanlar bu durumu antropoz olarak adlandırır. Antropoz dönemindeki erkekler, cinsel isteksizlik ile birlikte depresyon ve enerji kaybı yaşayabilir.

Ne yapabilirsiniz: Düşük testosteron seviyesi, doktorlar tarafından tedavi edilebilecek fiziksel bir durumdur. Eşinizin antropoz semptomları gösterdiğini düşünüyorsanız doktorunuza danışabilir ve gerekli kontrollerin yapılmasını isteyebilirsiniz.


Ereksiyon problemleri yaşıyor olabilir

Erken boşalma ve ereksiyon problemleri oldukça sık görülse de erkekler, bu durumu kabul etmekte zorlanabilir. Bundan dolayı özgüvensiz hissedebilir, tedirgin olabilir ve seksten kaçabilirler. Torontolu bir müzisyen olan 28 yaşındaki David, “Yatakta başarız olduğunu kabul etmek, çoğu erkek için oldukça zor olabiliyor. Ne yazık ki birçok erkek, seks performanslarının iyi olması gerektiğini düşünüyor ve bununla övünüyor. Böyle bir kültürde yetiştirildiğinizde başarız olduğunuzu kabul etmek oldukça zor.”

Ne yapabilirsiniz: Partnerinize ne olursa olsun onu beğendiğinizi ve sevdiğinizi söyleyerek başlayabilirsiniz. Bu duruma oldukça hassas yaklaşmalı ve onu kırmamalısınız. Bunu büyük bir problem haline getirmediğinizi ona da anlatın ve onu rahatlatmaya çalışın. Bu tutumunuz devam ettikçe sorunların ortadan kalktığını göreceksiniz.


 

Bu haber 1256 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum