Kaftancıoğlu'ndan tepki Yalan, yanlış, eksik...

Kaftancıoğlu’ndan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörüne sert 'kitap' tepkisi:

Kaftancıoğlu'ndan tepki Yalan, yanlış, eksik...
06 Kasım 2019 - 20:03
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yerel seçim sürecinde kampanya direktörlüğünü yapan Necati Özkan’a sert bir tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, "Yalan, yanlış ve eksik verilerle genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir" dedi.

Özkan, İmamoğlu’nun biri tekrarlanan iki seçiminde kampanyalarını yönetmişti.  Özkan, daha sonraki süreçte “Kahramanın Yolculuğu: Yeni Nesil Siyasetin Zaferi” isimli bir kitap çıkardı.

Kitabı CHP ve İstanbul ittifakının emeğine saygısızlık olarak değerlendiren Kaftancıoğlu Twitter'dan  sert bir tepki gösterdi. 

Kaftancıoğlu,  sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

"Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle Genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir!"

Kitabın tanıtım bülteninde ne yazıyor?Mediacat Yayıncılık'tan çıkan kitabın tanıtım bülteninden şu ifadeler yer alıyor:

Çoğunlukla gerçek kişi ve olaylara dayanan, büyük kahramanlıklar içeren, insana ve hayata dair derin ve değerli mesajlar içermesi nedeniyle kuşaktan kuşağa aktarılan, tarihsel öneme sahip, büyük anlatılar...

Efsaneler kabaca böyle tanımlanabilir.

Onca güzelliğinin yanı sıra sayısız efsaneye de ev sahipliği yapmış olan İstanbul, 2019 yerel seçimleri sırasında yeni bir efsanenin doğuşuna tanıklık etti: Ekrem İmamoğlu.

Kahramanımız, İstanbul'u 25, Türkiye'yi 17 yıldır yönetmekte olan, tüm devlet kurumları ve medya üzerinde ağır ve aşırı bir hakimiyete sahip iktidarı ve onun bakanlık, başbakanlık, meclis başkanlığı yapmış adayını üst üste iki kere yendi.

Bu, yeni nesil siyaset anlayışının bir zaferiydi.

(Necati Özkan)

"Kahramanla birlikte yaşayan Necati Özkan..."31 Mart seçimlerinin bütünüyle meşru sonuçlarını tanımayanların yaptıklarını içlerine sindiremeyen milyonlar, İmamoğlu'nda kendi vicdanlarının ve adalet duygularının ifadesini buldular. "Hak yemem, hakkımı da yedirmem" diyerek çok sakin, çok güçlü, çok kararlı ama hep zarif ve nazik bir duruş sergileyen bu genç adamda kendilerini ve tabiri caizse kahramanlarını gördüler.

Kahramanın Yolculuğu'nda, İstanbul'un ve Türkiye'nin geleceğini etkileyecek ölçekte sonuçlar yaratacağı şimdiden görülen o olağanüstü altı ay, sürecin her aşamasını kahramanla birlikte yaşayan, İmamoğlu Kampanyası’nın direktörü Necati Özkan tarafından anlatılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum