Multinet kullanıcılarına atılan maillerle bilgilerine erişiyorlar

Yemek kartı, hediye çeki, sosyal yardım kartı gibi amaçlarla şirket çalışanlarına ve vatandaşlara verilen Multinet in, kullanıcılarına ait bilgilerin çalındığı ortaya çıktı.

Multinet kullanıcılarına atılan maillerle bilgilerine erişiyorlar
21 Mart 2023 - 13:26

Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre 27 Ocak'ta Kurtsan Holding çalışanı Güliz Y., "[email protected] multinet.com' adresinden "Multinet olarak yılın belli dönemlerinde değerli üye lerimize hediye çeki sağlıyoruz. Bu dönem size özel 500 TL hediye bakiye tanım- lanmıştır. Kampanyadan yararlanabilmek için 'Hediye Bakiye' linkine tıklamanız yeterli olacaktır" şeklinde bir mail aldı.

Linke tıkladığında ad, soyad ve telefon isteyen siteyle ilgili şüpheye düşen Güliz Y., şirket yetkililerinden böyle bir hediye uygulaması olmadığını öğrendi.

Multinet yetkililerinin incelemesin- de; henüz kaç kullanıcının kişisel verileri- nin çalındığı tespit edilemezken, dolandırı cıların attığı maille kullanıcıların Multinet Internet Bankacılığı'na girerek hesaplardan usulsüz harcama yapabilecekleri belirlendi.

Multinet avukatları, dolandırıcıların sahte mail ve hediye bahanesiyle kişisel verilerin ele geçirilmeye çalışıldığını ifade ederek savcılığa suç duyurusunda bulun- du. Savcılık şüphelilerin yakalanması için soruşturma başlattı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum