Ölümlerden ölüm beğenen kadınlar ülkesi

Doğmak ve ölmek tüm canlıların varoluşlarının bir parçasıdır.Bitkiden hayvana,hayvandan insana kadar her canlı için bu kaçınılmaz döngüdür.

Ölümlerden ölüm beğenen kadınlar ülkesi

Doğmak ve ölmek tüm canlıların varoluşlarının bir parçasıdır.Bitkiden hayvana,hayvandan insana kadar her canlı için bu kaçınılmaz döngüdür.

Ölümlerden ölüm beğenen kadınlar ülkesi
26 Eylül 2020 - 07:33

Doğmak ne kadar sevinçle karşılanıyorsa ,ölüm o kadar üzüntü ile karşılanan bir olaydır biz canlılar için. Tabii ki öyle olacak doğum yeni bir canlıya kavuşmak,ölüm ayrılık demektir.Hiçbir canlı ayrılığı sevmez.Dünya tarihi ayrılık üzerine yazılmış ,can yakıcı ,ölüm olayları ile doludur. Bazı coğrafyalarda ölümün şeklide can yakıcıdır.Cinsiyet ayırmaksızın travmatik,vaktinden önce gelen,okuyanın ,şahit olanın ,duyanın ruhunu asit gibi yakan ölümlerle doludur bu coğrafyalar. Bizim coğrafyamızdada kadınlar böyledir. Kız çocuğu olarak doğar, aile erkek istediği için daha ilk gün doğum sevincinin bir kısmı ölür. Çocukluğunda sadece kız olduğu için çok gülme ,sakız çiğneme,çok neşeli dansetme vs..vs..denilir daha çocukluk sevinci ölür. Okula gönderilmez ,zekasını kullanmasından çok hoşlanılmaz bastırmayı öğrenir zekasının belkide büyüyüp genişleyecek kısmı ölür. Hayatının en güzel ,en umutlu parçaları ölmüştür artık.Yola elinde kalanlarla devam etmek zorundadır artık. Yolunda iki seçenek vardır artık.Evlilik ve eğitim. Eğitimi atlayıp evlenirse artık maddi ,manevi ipleri evlendiği kişinin eline vermiştir artık ve özgürlüğü ölür,söz hakkı ölür,kendini üretken birey hissi ölür. Umutlu birşeydir yuva kurmak ama artık yuvasının umudu bile özgür değildir.Öyle ya umudu romantizm,sevgi,saygı,değer görmek,konforlu,sevinçli bir yuvada hayatını sürdürmektir oysa bunlar bile artık sadece umuttan ,beklentiden ibarettir.Geleceğe duyduğu güven ölür. Eğitimi öne alırsa bir sürü sınav dikilir önüne.Engelli koşu gibi.Üstlerinden atla atla bitmez gibi görünen bir sürü sınav.Uykusuz geceler,etrafında kaygılı ebeveynler,sayısız fedakarlık.İpi göğüslediğinde artık yorgundur.Yaşama hevesi ölüdür artık.İş arar çoğu zaman bulamaz ve gelecekte harika bir hayat yaratma umudu ölür. Konforlu yaşam ekonomik güç ister.Güç bir tarafa ekonomik belirsizlik heryerdedir.Yaşama duyduğu güven ölür. Ölümler erken başlamıştır böyle devam eder bu coğrafyada.Kadınlarımız öldürülüyor,katlediliyor,ölümlerden ölüm beğeniyorlar. Haberiniz olsun beyler bu coğrafyada yaşam zaten onları doğdukları andan itibaren parça parça öldürüyor hiç değilse siz canlarını almayın.
 

Bu haber 761 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum