GÜNÜN YAZISI

GÜNÜN YAZISI

[email protected]

ABD’den hesaplarına para akıtılan yazarlar kim

19 Nisan 2018 - 11:00

Bursa'da düzenlenen Atatürk Vatandır Sempozyumu’nda konuşan Yeni Mesaj gazetesi Başyazarı Muharrem Bayraktar, yeni bir tartışma başlattı

Bursa'da düzenlenen Atatürk Vatandır Sempozyumu’nda konuşan Yeni Mesaj gazetesi Başyazarı Muharrem Bayraktar, "Atatürk'e söven sözde İslamcı kesim Mustafa Kemal'in bu ülkeden kovduğu emperyalizmin işgal gemilerine karşı namaz kıldılar" dedi.

"Sözde İslamcı kesim Mustafa Kemal'e sövüyor" diyen Bayraktar, “Bunlar Amerikan 6. Filosuna karşı namaz kılanlar. Bunların arasında hala bazı gazetelerde köşe yazısı yazanlar, 6. Filoya karşı namaz kıldıkları için ABD'den hesaplarına para aktarılanlar var. Hep yayınlandı bunlar" dedi.

"İstanbul'un işgal tarihi 16 Mart 1920. Mustafa Kemal, Marmara denizine gelen işgal zırhlılarını görüyor ve 'geldikleri gibi giderler' diyor" ifadelerini kullanan Yeni Mesaj gazetesi Başyazarı Muharrem Bayraktar, "Mustafa Kemal gerçekten de emperyalizmin bu zırhlılarını geldikleri gibi gönderdi mi, gönderdi! Bunlar 2 Ekim 1923'te gitti. Bu gemileri Atatürk Türkiye’sinin kahraman orduları gönderdi. Ama emperyalizmin gemileri 46 yıl sonra 1969'da Marmara'ya 6. Filo olarak geldiği zaman bu İslamcı kesim Atatürk'ün gönderdiği o gemilere karşı namaz kıldı ve bunlar Atatürk'e sövüyorlar. Yahu sizin kıble yapıp namaz kıldığınız gemileri bu ülkeden kovan kahramandır Atatürk. Yazıklar olsun size. O'na namaz kılmadı diyorsunuz işte sizin kıldığınız namaz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar